powrót

Egipt - Safaga 02.05 - 09.05.2019 - wyjazdowy kurs nurkowania + rekreacja

 

Safaga - położone niedaleko Hurgady małe, portowe miasteczko. Od lat kierunek naszych egipskich wojaży a to z racji pięknych raf, które nie są tak mocno eksploatowane jak rafy Hurgady, Dahabu czy Sharm el Sheiku. Nurkowania na Panorama Reef, Tobia Arbaa czy wraku Salem Express robią niesamowite wrażenie a wszystko to w otoczeniu bogatego, kolorowego życia oraz widoczności sięgającej 50+ metrów.

Wszystkie nurkowania planujemy z łodzi - korzystamy ze sprawdzonej bazy, z którą od wielu lat nurkujemy. Miłośnicy wraków będą mieli okazję do zanurkowania na jednym z najlepszych wraków morza Czerwonego - Salem Express. Nie zawiodą się również osoby preferujące bogatą florę i faunę - tutejsze rafy uważane są za jedne z najlepszych na świecie - a to dlatego, że są tak różnorodne. Znajdziemy tu zarówno płytkie i rozległe rafy, piaszczyste dna pokryte wystającymi koralowymi słupami ale również potężne pionowe ściany sięgające kilkuset metrów głębokości. A wśród wszystkich tych tworów niezliczone gatunki ryb i bezkręgowców, które znajdują tu wspaniałe warunki do życia.

 

Zakwaterowanie
Amwaj Blue Beach Resort & Spa***** - komfortowy hotel o bardzo dobrym położeniu przy prywatnej, piaszczystej plaży z własnym pomostem. Jest to doskonały wybór dla miłośników wszelkiego rodzaju wodnego szaleństwa. Liczna grupa profesjonalnych animatorów dostarcza rozrywki przez cały dzień a także wieczorami zarówno dorosłym jak i najmłodszym gościom. Całości dopełniają komfortowo urządzone pokoje, liczne baseny, centrum SPA oraz forma all inclusive z bogatą kuchnią.

Koszt wyjazdu: 2100 zł + 200 euro pakiet nurkowy (koszt zakwaterowania i przelotu może ulec nieznacznym zmianom w zależności od terminu rezerwacji - cena aktualna na dzień 27.01.2019)

W cenie zawarte są:

- zakwaterowanie w 5-gwiazdkowym hotelu all inclusive (cena może ulec zmianie w zależności od terminu rezerwacji),
- przelot z Katowic do Hurgady oraz z Hurgady do Katowic,
- transfery z i do hotelu,
- pakiet 10 nurkowań z łodzi (2 nurkowania dziennie),
- butle 11 l oraz balast,
- lunch na łodzi,
- woda,
- cola do lunchu,
- kawa i herbata nielimitowane,
- miejscowe podatki i opłaty,
- nurkowanie na Salemie i Panorama Reef - w zależności od warunków pogodowych,
- przewodnik przy każdym nurkowaniu

 Dodatkowo płatne:

- napiwek dla załogi tzw. bakszysz - zazwyczaj 10 euro

- wiza egipska płatna na lotnisku w Hurgadzie - 25 dolarów

Kursy nurkowania
Wyjazd dedykowany jest dla ludzi, którzy chcą zrobić kurs nurkowania w ciepłych i przejrzystych wodach Morza Czerwonego. Oczywiście ktoś kto posiada już uprawnienia jest również mile widziany a ponadto istnieje możliwość zrobienia innych kursów i specjalizacji ponad OWD.

Ceny kursów i specjalizacji:

- ASTD OWD 1300 PLN,
- ASTD AOWD 900 PLN,
- ASTD Experienced Diver 1200 PLN,
- ASTD Nitrox Diver - 400 PLN,

W cenie kursów zawarte są opłaty za podręcznik oraz certyfikat.

Nitrox płatny dodatkowo.

Możliwość wynajęcia sprzętu na cały wyjazd.

Wyjazd warunkowany minimalną ilością uczestników szkolenia OWD - 4 osoby.

ZAPRASZAM.